Radzymiński Klub Biznesu

Podsumowanie spotkania klubowego – 9 luty

W lutym odbyło się kolejne spotkanie członków Radzymińskiego Klubu Biznesu, jak widać częstotliwość spotkań, nabrała tempa. Głównie za sprawą zgłoszonych sugestii oraz potrzeb członków RKB, którzy to zasugerowali, by spotkania odbywały się z większą częstotliwością. Dzięki temu, że częściej się spotkamy, możemy lepiej się poznać i odpowiedzieć na wzajemne potrzeby firm, reagować i omawiać zmiany, które dotyczą naszych firm, czy lokalnego rynku. Co działo się na lutowym spotkaniu? Bardzo dużo!

Tym razem na spotkanie zaproszeni zostali dwaj przedstawiciele branży energetycznej, którzy na co dzień, doradzają w zakresie optymalizacji energii oraz oszczędności eko energii dla firm. Pan Kamil Windoloch z Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego – członek RKB oraz Krzysztof Golachowski prezes Energoinfo. Panowie w krótkich, ale bardzo konkretnych prezentacjach omówili możliwości, oraz zagrożenia płynące z takich rozwiązań.

Krzysztof Golachowski, prezes Energoinfo, który opowiedział o różnych ofertach sprzedaży energii m.in. SPOT, stała cena, ceny maksymalne, gwarancje pochodzenia itp. A także zwrócił uwagę na zagadnienie optymalizacji kosztów dostaw energii elektrycznej (rozliczenia z OSD).

Ciekawe było również zagadnienie opłacalności inwestycji energetycznych odbiorców energii m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych, fotowoltaika, nowe przyłącza, dzierżawa miejsc parkingowych pod stacje ładowania itd. W dodatku Pan Krzysztof bazował na konkretnych przykładach, pokazał kilka ciekawych inwestycji a na koniec, odpowiedział na wszystkie nurtujące pytania, których jak się okazało, było całkiem sporo.

Kamil Windloch z Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego, w swojej prezentacji przedstawił kilka inwestycji z naszej bliskiej okolicy, które obsługuje. Opowiedział również o rozwoju rynku fotowoltaicznego, a także zwrócił uwagę na zagrożenia i odszkodowania za źle wykonane instalację fotowoltaiczne. Pokazał również różnicę w tak zwanej sztywnej cenie, a cenie sportowej i też możliwości pod kątem optymalizacji kosztów dystrybucji energii elektrycznej.

To nie wszystko! Na uczestników, czekało krótkie, ale bardzo ciekawe wystąpienie dwóch przedstawicieli firmy Klinika Rozwoju, którzy opowiedzieli o tym jak osobowość i jej cechy, może wpływać na efektywność pracy. Inspiracja miała stanowić wstęp do szeroko pojętej psychologii biznesu, której zastosowanie wywiera realny i policzalny wpływ na efekty prowadzonych w firmie działań.

Po zakończonych wystąpieniach, które trwały zaledwie 1 godzinę, klubowicze mieli czas na poczęstunek, rozmowy kuluarowe, networking.

Spotkanie zakończyło się ok. godz. 19:30 i było bardzo owocne.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólny czas wiedzowo – networkingowy.

Wielkie podziękowania dla firmy Cukiernia Bizon, która ugościła nas w swoim wnętrzu, serwując przepyszne wypieki.

Zapraszamy do śledzenia i oczywiście dołączenia do Radzymińskiego Klubu Biznesu!

Kolejne spotkanie już 15 marca, na którym czas na „scenie” będą mieć głównie członkowie Radzymińskiego Klubu Biznesu, zapraszamy do wystąpienia i przedstawienia swoich firm, każda z osób otrzymuje 2 minuty czasu „antenowego” przed wszystkimi członkami, w którym może opowiedzieć o swojej ofercie czy potrzebach. Po tym czasie zapraszamy do poczęstunku z lampką wina i wspólnego czasu networkingowego.

 

Dodaj komentarz