Radzymiński Klub Biznesu

Gala Konkursu Victoria Biznesu 2024

13 czerwca w Scenie Cegielnia odbyła się uroczysta Gala Konkursu Victoria Biznesu. Skrzydlate statuetki Victorii Biznesu otrzymały firmy: Provitus – producent przetworów warzywnych i owocowych, Creative Fun Factory, Centrum Rehabilitacyjne Kinesis oraz Cukiernia Małgosia za tradycyjny produkt „Rurki Małgosi”. Nagrodę specjalną Kapituły Konkursu otrzymał p. Władysław Kolatorski z Klubu im. Armii Krajowej.

W drugiej edycji konkursu firmy mogły zgłaszać się w trzech kategoriach:

 • Przedsiębiorca (duże i mniejsze firmy)
 • Debiut
 • Radzymińska Tradycja

Radzymiński Klubu Biznesu był współorganizatorem konkursu i Gali. Głównym Organizatorem Konkursu była Gmina Radzymin, a Partnerzy Konkursu to: Scena Cegielnia, tygodnik Wieści Podwarszawskie i portal wRadzyminie.pl. Galę sponsorowały firmy: Pemes – Producent Maszyn Specjalnych, Cukiernia Bizon i Coca-Cola HBC Polska.

Do Kapituły wpłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń, najwięcej w kategorii „Przedsiębiorca”, bo aż dziewiętnaści. Podczas obrad Kapituła zdecydowała o podziale tej kategorii na dwie podkategorie – firmy duże (6 podmiotów) i firmy małe (13 podmiotów). W kategorii „Debiut” wpłynęło dziewieć zgłoszeń, zaś w kategorii „Radzymińska Tradycja” – trzy zgłoszenia. 

Przedstawiamy Laureatów, wyróżnionych i uczestników Konkursu Victoria Biznesu 2024:

Kategoria "Przedsiębiorca" - duże firmy

Laureat statuetki Victoria Biznesu w kategorii Przedsiębiorca – duże firmy:

Provitus Dąbrowscy Malesa sp. j.

Wyróżnienia:

 • Pemes Producent Maszyn Specjalnych
 • Inforsys S.A.
Kategoria Przedsiębiorca - duże firmy

Provitus jest rodzinnym, polskim i tradycyjnym przedsiębiorstwem produkcyjnym w branży przetwórstwa owoców, warzyw i grzybów. Działa od ponad 30 lat. Głównymi produktami firmy są ogórki konserwowe, warzywa zasmażane, chrzany, pesto, grzyby marynowane, a w ostatnim czasie dołączyły do nich sałatki. Polityka firmy oraz rzetelna praca pozwoliły na stworzenie silnej i rozpoznawalnej marki Provitus oraz ciekawej, stale rozwijanej oferty produktowej.

Pemes – Producent Maszyn Specjalnych – firma projektuje i wykonuje maszyny służące do automatyzacji montażu i kontroli jakości produktów oraz specjalistyczne maszyny technologiczne, m.in. przewijarki, piece wygrzewające oraz zrobotyzowane stacje montażu i pakowania. Na zamówienie klienta tworzy linie technologiczne obejmujące cały proces produkcyjny. 

Inforsys S.A. – firma od 25 lat specjalizuje się w outsourcingu procesów biznesowych oraz komunikacji bezpośredniej, w szczególności obsługą papierowej i elektronicznej korespondencji masowej, skanowaniem, podpisywaniem dokumentów, konfekcjonowaniem kart i załączników nietypowych, kompletacją zestawów oraz realizacją dedykowanych projektów informatycznych.

Podziękowania: Bona-Agra sp. z o.o, Kancelaria Prawno-Podatkowa Boolska.pl, Cukiernia Bizon

Nagrodę główną wręczała Patrycja Dubaniewicz, współwłaścicielka portalu wRadzyminie.pl, Partner Konkursu.

Kategoria "Przedsiębiorca" - małe firmy

Kategoria Przedsiębiorca - małe firmy

Laureat statuetki Victoria Biznesu w kategorii Przedsiębiorca – małe firmy:

Creative Fun Factory Lidia Wolańska

Creative Fun Factory tworzy niezapomniane chwile dla dzieci i jest dynamicznie rozwijającą się firmą, która od 2019 r. dostarcza najwyższej jakości usługi w zakresie rozrywki dla dzieci.  Specjalizuje się w wynajmie atrakcji dla dzieci oraz organizacji wydarzeń, które przynoszą uśmiech niezapomniane chwile. Pierwsze kroki firma stawiała, przygotowując kameralne, rodzinne imprezy. Dziś organizuje organizujemy największe wydarzenia tematyczne w naszej gminie z udziałem dzieci. Bawi i łączy pokolenia.

Studio Wizażu i Makijażu Permanentnego Agnieszka Ulanowska – od 6 lat zajmuje się makijażem permanentnym i jest licencjonowanym trenerem w tej dziedzinie. W ubiegłym roku zdobyła Mistrzostwo Polski w makijażu permanentnym brwi.

Nenochicken Bar „U Basi” Barbara Mazurkiewicz – prowdzi bar przy hali ROKiS oraz od 1,5 r. stołówkę w Zakładzie Coca-Cola HBC w Radzymine. Jest mistrzem kucharskim, szkoli uczniów i praktykantów. Gotowanie jest pasją pani Barbary, a jej bar jest ulubionym miejscem na smaczne i niedrogi posiłek.

Małgorzata i Michał Kamińscy sp. z o.o. – firma od 2015 roku kompleksowo realizuje kreatywne filmy oraz sesje fotograficzne, które wynoszą działalność naszych klientów na wyższy poziom. Wykonuje ok. 150 filmów w każdym roku. Zrealizowała materiały audiowizualne dla niemal stu różnych podmiotów. Współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami, instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi. Poza działalnością stale wspiera ważne inicjatywy lokalne, społeczne i kulturalne oraz akcje charytatywne. 

Warsztat Fryzjerski Marcin Jusiński – działa na radzymińskim rynku od ponad 17 lat, oprócz usług fryzjerskich prowadzi szkolenia i bierze udział w pokazach fryzur w całej Europie. Jest solidnym pracodawcą, wspiera lokalne inicjatywy i udziela się charytatywnie.

Podziękowania: Biuro Rachunkowe Helios, Corr-Met Recycling, Biuro Rachunkowe Primus Edyta Osytek, Leder Group Elżbieta Kursa Leder, Centrum Rehabilitacji Niemowląt i Dzieci Angelika Płócienniczak, Wakacje.pl Radzymin, NatClean – usługi ogrodnicze, NaprawimyTo FHU Sebastian Rudnik.

Nagrodę główną wręczał Jakub Pałaszewski, myCatering, laureat 1. edycji konkursu

Kategoria "Debiut"

Główną specjalnością Centrum Rehabilitacji Kinesis jest szeroko pojęta rehabilitacja, konsultacje ortopedyczne, masaże lecznicze oraz relaksacyjne, hirudoterapia, tlenoterapia. Centrum przyjmuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Prowadzi treningi indywidualne oraz grupowe. Oferuje też wsparcie psychologiczne. Główne problemy, z jakimi zgłaszają się pacjeńci to problemy ortopedyczne, pooperacyjne oraz bólowe — napięcia mięśniowe, rwa kulszowa oraz dzieci z wadami postawy. Firmę wyróżnia metodologia pracy z pacjentem. Tutejsi fizjoterapeuci pracują wg koncepcji FRSc, czyli Pięciu Układów Regulacyjnych w ujęciu Radosława Składowskiego. Osiągają dzięki temu spektakularne efekty terapeutyczne. Firmę dodatkowo wyróżnia miejsce i jakość siedziby – nowe, dobrze wyposażone sale rehabilitacyjne i ćwiczeń oraz najwższej klasy sprzęt do fizykoterapii.

BanoLove Marlena Jóźwiak – sklep Banolove działa w Radzyminie od 2021 roku i oferuje niezwykle szeroki asortyment towarów biurowych, dekoracyjnych, szkolnych i zabawek. Jest najlepiej wyposażonym sklepem w tej branży na terenie naszej gminy. Współpracuje z dekoratorami podczas imprez, świadczy usługi dla sal weselnych i organizatorów wydarzeń. Dba o najwyższy standard obsługi klienta.

Klinika La Bell Małgorzata Niegowska  – Specjalizujemy się w zabiegach na twarz i ciało. Nasze usługi są dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego z nas, zapewniając, że każdy zabieg przynosi maksymalne korzyści. Używamy najnowocześniejszych technologii i sprawdzonych metod, aby zapewnić najwyższy standard. Każdy klient jest dla nas wyjątkowy dlatego przed zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad. Pozwala nam to zrozumieć unikalne potrzeby naszych Klientów .Zadowolenie i komfort klientów jest dla nas najważniejsze.

Harmony Wellnes & Beauty – wyjątkowe miejsce, gdzie innowacyjne technologie i troska o zdrowie splatają się w harmonijną całość. Firma oferuje holistyczne podejście do dbania o kondycję fizyczną i wygląd ciała., stosuje najnowocześniejsze urządzenia, metody i technoloti, które są nie tylko skuteczne, ale przede wszyuskim bezpieczne. Firma zapewnia najwyższy poziom obsługi klienta w zakresie pielęgnacji i zdrowego trybu życia.

Podziękowania: Drinkujemy.pl, Butik Magia Stylu Dorota Bałda, Butik Fashion Look Sylwia Wojtera, Karmelovy butik

Nagrodę główną wręczał Adam Zarychta, Kaiso Sushi, laureat 1. edycji konkursu

Kategoria "Radzymińska Tradycja"

Kategoria Radzymińska Tradycja

Laureat statuetki Victoria Biznesu w kategorii Radzymińska Tradycja:

Cukiernia Małgosia z produktem „Rurki Małgosi”.

Cukiernia Małgosia to rodzinna firma, która działa na rynku od około 30 lat. Prowadzi rzemieślniczą, tradycyjną produkcję cukierniczą, sprzedaż hurtową i detaliczną oraz kawiarnię i lodziarnię w centrum Radzymina. Rurki „Małgosi” to produkt opracowany przez założycielkę firmy. p. Małgorzatę Roguską, w 1999 r. Składają się z kruchego ciasta, wypełnionego kajmakiem i bitą śmietaną najlepszej jakości. Produkt powstał w wyniku żmudnych prób, które przyniosły wyjątkowy efekt po kilku miesiącach prac. W momencie wprowadzenia na rynek kajmak, który wypełni rurki, nie był jeszcze szeroko wykorzystywany w cukiernictwie, w dużej mierze został rozpowszechniony wraz z rurkami. Jakość i składniki rurek „Małgosi” pozostają niezmiennie wysokie. W 2012 r. zostały nagrodzone Laurem Marszałka jako najlepszy produkt na Mazowszu. Wiele cukierni korzysta z pomysłu i naśladuje rurki „Małgosi”, lecz oryginał pozostaje wyjątkowy i dostępny tylko w Cukierni Małgosia.

Podziękowania: TAGO – kruche rurki waflowe z kremem; WafleX – wafel do lodów „Polski tulipan”.

Nagrodę główną wręczała p. Magdalena Sutkowska, La Pasta, laureatka 1 edycji konkursu

Nagroda specjalna Kapituły Konkursu

Nagrodę specjalną Kapituła przyznała panu:

Władysław Kolatorski, prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej

Nagroda specjalna Kapituły Konkursu

Oprócz przyznania nagród głównych i wyróżnień Kapituła po raz drugi zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej za działalność społeczną. Otrzymał ją tym razem pan Władysław Kolatorski, prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej w uznaniu zasług na rzecz kształtowania postaw patriotycznych młodzieży, za pasję w działalności edukacyjno-społecznej i za ogromną skalę tej działalności – do Klubu im AK należy ponad tysiąc uczniów z gminy Radzymin i regionu. Pan Władysław na scenie wystąpił wraz z delegacją młodzieży, a wzruszającą laudację wygłosił p. Przemysław Stankiewicz z firmy Waflex.

Wspomnienie i uhonorowanie p. Tadeusza Gołębiewskiego

Kolejnym wzruszającym momentem podczas Gali było wspomnienie o panu Tadeuszu Gołębiewskim (1943-2022). Ten wybitny przedsiębiorca, założyciela zakładu cukierniczego Tago w Ciemnem oraz sieci hoteli Gołębiewski w całej Polsce, mieszkał na terenie gminy Radzymin i tu od late 80-tych XX w. rozwijał swój biznes. Początki działalności, kolejne osiągnięcia i spotkania z Tadeuszem Gołębiewskim wspominał pan Bogdan Domagała, założyciel firmy DJChem Chemicals. Podkreślał niespożytą energię, upór w dążeniu do celów, niezwykłą pracowitość i fantazję pana Tadeusza Gołębiewskiego. Wspólnie z burmistrzem Krzysztofem Chacińskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Radzyminie Markiem Brodziakiem złożyli na ręce p. Jarosława Gołębiewskiego, syna Tadeusza i obecnego prezesa firmy Gołębiewski Holding pamiątkową statuetkę i wyrazy uznania od organizatorów Victorii Biznesu i całej społeczności gminnej.

Krótka relacja video z Gali:

Zasady konkursu

Udział w konkursie Victoria Biznesu był całkowicie bezpłatny, jedynym kosztem był czas, poświęcony na wypełnienie ankiet zgłoszeniowych. Regulamin konkursu został określony zarządzeniem Burmistrza Radzymina, w którym jako cele konkursu wymieniono m.in. promocję przedsiębiorców, którzy w sposób szczególny działają na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego Gminy Radzymin, zachowując jednocześnie wysokie standardy prowadzenia biznesu, pielęgnują dobre praktyki biznesowe i odnoszą sukcesy na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Obrady i decyzje Kapituły Konkursu pozostawały tajne do momentu ogłoszenia wyników podczas Gali w 13 czerwca. W skład Kapituły weszli eksperci i praktycy biznesu, jak również laureaci pierwszej edycji Konkursu:

 • Bogdan Domagała, DJ Chem Chemicals Poland S.A. – Przewodniczący Kapituły
 • Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina
 • Karolina Gruca, GoldenSubmarine
 • Magdalena Kikolska, Scena Cegielnia
 • Paweł Nagórny, Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. – laureat 1. edycji Konkursu
 • Anna Ochnik, Doradztwo Finansowe Lendi, Prezes RKB
 • Michał Półtorak, Wieści Sp. z o.o.
 • Jakub Pałaszewski, MyCatering – laureat 1. edycji Konkursu
 • Magdalena Sutkowska, La Pasta –  laureat 1. edycji Konkursu
 • Adam Zarychta, Kaiso Sushi –  laureat 1. edycji Konkursu

W kolejnych edycjach do udziału w pracach Kapituły będą zapraszani laureaci Konkursu.

Świetna zabawa podczas Gali

Podczas Gali Konkursu, której sponsorami były firmy: Pemes – Producent Maszyn SpecjalnychCukiernia Bizon i Coca-Cola HBC Polska, oprócz ogłoszenia wyników miał miała miejsce jeszcze przezabawna część artystyczna – uczestników Gali rozbawił do łez Ireneusz Krosny, mim i znakomity artysta kabaretowy. Poczęstunek przygotowała restauracja Basico Ristorante w Scenie Cegielnia, a profesjonalnych porad o rynku pracy zebrani przedsiębiorcy mogli zasięgnąć na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie, który przygotowały panie: Agnieszka Jeziórska, kierownik radzymińskiej filii Urzędu i Beata Roguska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej. Swoje stoisko miał również portal wRadzyminie.pl.

Otwierając Galę, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podkreślił, że to właśnie przedsiębiorcy wspólnie z samorządem rozwijają gminę i tworzą jej wizerunek. Stwierdził: „Dla części z Państwa konkurs Victoria Biznesu będzie świętem, ale dla wszystkich będzie symbolicznym podziękowaniem za Państwa codzienną pracę, za wysiłek na rzecz klientów z Radzymina, z Polski, a w niektórych przypadkach także ze świata. Dla wszystkich z nas będzie to wspaniała okazja, aby lepiej się poznać, porozmawiać, nie tylko między Wami, ale również z obecnymi na sali samorządowcami.”

Jedyne w swoim rodzaju, skrzydlate statuetki Victorii Biznesu zaprojektowała i wykonała Magdalena Karłowicz, rzeźbiarka i kustoszka Galerii Piwniczka w Domku Ogrodnika w Radzyminie.

Dziękujemy Współorganizatorom Konkursu i Sponsorom Gali:

Ponadto nasz Partner, portal wRadzyminie.pl prowadził transmisję z Gali Konkursu, którą możecie znaleźć na Facebooku.

Dodaj komentarz