Radzymiński Klub Biznesu

Zmiany klimatyczne, demografia, geopolityka i AI zmienią biznes

Na spotkaniu klubowym, którego wiodącym tematem była sztuczna inteligencja i cyfrowa transformacja przedsiębiorstw, prawie nie mówiliśmy o technologii. Pan Tomasz Klekowski, ekspert ds. AI w biznesie, w niezwykle przystępny i wciągający sposób wprowadził nas w zawiłości lokalnych i globalnych zmian, które wpływają na działalność firm, nawet na lokalnych rynkach. Procesy geopolityczne, zmiany klimatyczne, demograficzne, czy technologiczne, w tym upowszechnienie się AI, wymuszają na przedsiębiorstwach i ich pracownikach, aby nabywali nowe kompetencje i aktywnie wdrażali transformację cyfrową. Kluczowym jej mechanizmem jest nie tyle znajomość nowych technologii czy narzędzi AI, ale przede wszystkim zdolność do łączenia wiedzy branżowej, biznesowej i technologicznej w nowy zestaw kompetencji.
W tych warunkach ogromną rolę odgrywa gotowość przedsiębiorców i menedżerów na zmiany. Te następują coraz szybciej, a sztuczna inteligencja jeszcze bardziej je przyspiesza. AI wpływa na wiele branż i już zmienia radykalnie krajobraz takich obszarów biznesu jak reklama, analityka, programowanie, tworzenie treści, optymalizacja produkcji i wiele innych. Przedsiębiorcy muszą zdawać sobie sprawę, jak wykorzystać AI, a także umieć nakłonić swoje zespoły do uczestniczenia w zmianach i do ich kreowania. Każdy z nas musi też brać pod uwagę, że normą może stać się zmiana zawodu kilka razy w ciągu życia zawodowego. Równie duże znaczenie mają umiejętności współpracy, aby zespołowo efektywniej osiągać cele, co wcale nie jest proste, gdy większość z nas jest kształcona z naciskiem na indywidualne osiągnięcia.
Transformacja cyfrowa i AI to temat, który już staje się naszą nową rzeczywistością. Wiedza i inspiracja ze spotkania pomoże lepiej przygotować się na wyzwania przyszłości i wskazuje źródła zmian.
W drugiej części spotkania z prezentacją i degustacją pt. „Wstęp do win świata” wystąpił pan Tomasz Syska z firmy M&P Wina, która ma w Radzyminie dwa salony z eleganckimi trunkami. Uczestnicy spotkania mieli świetną okazję, aby poznać smaki i walory kilku szlachetnych win z Europy i Ameryki Południowej. Poczęstunek tradycyjnie przygotowała restauracja „U Basi”.
Serdecznie dziękujemy naszemu ekspertowi i gospodarzom!

Dodaj komentarz