Radzymiński Klub Biznesu

Tłumy na Radzymińskiej Giełdzie Pracy!

13 czerwca br. w Scenie Cegielnia w Radzyminie odbył się wydarzenie pt. „Radzymińska Giełda Pracy”, które można śmiało powiedzieć, że zapisało się w sukcesie Radzymińskiego Klubu Biznesu!

Sala w Scena Cegielnia, w której zwykle odbywają się koncerty, na cały dzień zamieniła się w salę wystawienniczą ze stoiskami pracodawców z gminy Radzymin i powiatu wołomińskiego. To pierwsze tego typu wydarzenie w okolicy, które przyciągnęło tłumy zainteresowanych!

Kto szukał pracowników na Radzymińskiej Giełdzie Pracy?

Pracowników na giełdzie poszukiwali m.in. Coca-Cola HBC Polska – zakład w Radzyminie, zakład produkcji cukierniczej Tago w Ciemnem, fabryka kosmetyków pielęgnacyjnych Bielenda z Radzymina, piekarnia Inter Europol, gm. Dąbrówka, czy producent kosmetyków kolorowych Nuco z Wołomina.

Oprócz tych dużych w skali regionu pracodawców swoje oferty pracy przedstawiały firmy produkcyjne, które działają w wyspecjalizowanych branżach, m.in. Pemes, ProfMetKol, Sakspol, Zbrostal, Grupa Stalko, Mat Dania, ESA Logistika, Walflex czy BTB Betony.

Sektor usługowo-handlowy reprezentowały: Intermarche Radzymin, szkoła językowa Mansoor Academy, restauracja Basico w Scenie Cegielnia i Zakład Doskonalenia Zawodowego.

Ogromną atrakcją okazało się zwiedzanie pokazowej ciężarówki Mercedes Benz Truck, którą w ramach obecności na Giełdzie zaprezentowała firma Daimler Truck Retail, poszukująca mechaników samochodowych do pracy w warsztacie i salonie sprzedaży ciężarówek w Emilianowie.

Wystawcy i pracodawcy przygotowali szereg prezentacji i atrakcji dla osób poszukujących pracy. Oprócz zwiedzania ciężarówki Mercedes, można było spróbować produktów Coca-Cola i Tago, kosmetyków Bielenda, czy posiłku, przygotowanego na żywo w ramach „live cooking” przez Adama Przybysza, szefa restauracji Basico. Na stoisku firmy ESA Logistika demonstrowano szkolenia w technologii VR, a rekruterzy z firmy Coca-Cola HBC konsultowali CV chętnych osób.

Podczas wystąpienia inaugurującego wydarzenie, w którym udział wzięli: Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina, Patrycja Dubaniewicz Prezes Radzymińskiego Klubu Biznesu, Grażyna Krupa dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Adam Przybysz ze Scena Cegielnia., podkreślone zostało kilkukrotnie, że warto szukać pracy blisko domu, bo tutaj są dobre firmy, które mają szeroką ofertę zatrudnienia.

Radzymińska Giełda Pracy po raz pierwszy, i możliwe, że nie ostatni, zgromadziła ponad 20 lokalnych firm i pracodawców w jednym miejscu. Zainteresowanie zwiedzających było ogromne, przez giełdę przewinęło się między 500 a 600 osób, które po zarejestrowaniu otrzymywały upominki od wystawców i organizatorów. Dużą grupę stanowili uczniowie radzymińskich szkół ponadpodstawowych (około 250).

Główny organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Radzymiński Klub Biznesu, a partnerami: Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie i firma Stalko, która zapewniła bezpłatne dojazdy z centrum Radzymina na Giełdę. Honorowym Patronatem objął wydarzenie Starosta Wołomiński, a Wieści Podwarszawskie oraz portal wRadzyminie.pl były wśród patronów medialnych. Organizację Giełdy wspierały: Scena Cegielnia, Agencja Reklamowa Roka, Gmina Radzymin, Red Scorpion Piotr Stańczewski, Creative Fun Factory Lidia Wolańska, agencja marketingowa Ambitna Marka oraz firmy członkowskie Radzymińskiego Klubu Biznesu.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach, wspierających lokalny rynek pracy!

Lista wystawców Radzymińskiej Giełdy Pracy w dniu 13.06. 2023:

 • Basico – restauracja w Scenie Cegielnia w Radzyminie
 • Bielenda – zakład produkcji kosmetycznej w Radzyminie
 • BTB Betony – producent betonu, materiałów budowlanych i betonu architektonicznego
 • Coca Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie – Zakład produkcyjny w Radzyminie
 • Daimler Truck Retail Polska – Salon sprzedaży i stacja obsługi pojazdów ciężarowych Mercedes Benz Trucks w Emilianowie
 • ESA Logistika Polska – operator logistyczny, magazyn i centrum logistyczne w Ciemnem
 • Inter Europol – producent pieczywa z Małopola, gm. Dąbrówka
 • Intermarche Radzymin – supermarket
 • Mat Dania – zakład produkcji odlewniczej w Słupnie
 • Mansoor Academy – szkoła językowa w Radzyminie
 • Nuco – producent kosmetyków kolorowy, Wołomin
 • Pemes – producent maszyn specjalnych w Cegielni
 • Prof-Met-Kol – zakład produkcji wyrobów z metali kolorowych w Słupnie
 • Sakspol – producent rozdzielnic elektrycznych i obudów, Słupno
 • Stalko – transport i spedycja, materiały budowlane i metalowe, z siedzibą w Zielonce i Radzyminie
 • Tago Gołębiewski Holding – producent wyrobów cukierniczych, Ciemne
 • Waflex – producent wafli do lodów, Wiktorów
 • Zbrostal – producent zbrojeń budowlanych i drzwi metalowych, Radzymin
 • Zakład Doskonalenia Zawodowego Oddział w Radzyminie

Dziękujemy za zaufanie, zaangażowanie i wspólne tworzenie tego wydarzenia!

Dodaj komentarz