Radzymiński Klub Biznesu

Radzymiński Klub Biznesu na I polsko-ukraińskiego Forum Samorządowym w Serocku.

W dniach 21-24 marca 2023 r. odbyło się I Polsko-Ukraińskie Forum Samorządowe, którego jako Radzymiński Klub Biznesu byliśmy partnerem i gościem.

Organizatorem była Gmina Serock, a Gmina Radzymin w gronie współorganizatorów wydarzenia, przygotowała dla gości z Ukrainy program wizyty studyjnej na tematy związane z rozwojem gospodarczym.

21 marca w Hotelu Narvil Conference&Spa w Serocku odbyła się konferencja, w której wzięliśmy udział. Podczas niej uczestnicy dyskutowali m.in. o partnerstwie administracji rządowej i samorządowej, działalności samorządu terytorialnego w warunkach Unii Europejskiej oraz o współczesnych wyzwaniach samorządów. Konferencja została objęta patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Henryka Kowalczyka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a także patronatami: Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Związku Miast Polskich i Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego. Partnerami i sponsorami konferencji są: PGNiG Grupa ORLEN, Fundacja PKO Banku Polskiego oraz hotel Narvil Conference&SPA w Serocku.

W wydarzeniu udział wzięli iceprezes Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński, Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Michał Prószyński, a także m.in. przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, Krajowego Zasobu Nieruchomości, Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ze strony ukraińskiej natomiast w konferencji udział wezmą, m.in: Ołena Szulak – deputowana Rady Najwyższej Ukrainy (online), a także: przedstawiciel Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciel Kredo Bank oraz 21. przedstawicieli ukraińskich samorządów.

Podczas konferencji miejsce miały również dwa panele dyskusyjne, w których Prezes Radzymińskiego Klubu Biznesu Patrycja Dubaniewicz wzięła udział wraz z innymi 6 panelistami.

Tego dnia odbyło się także oficjalne podpisanie umowy o współpracę. Krzysztof Chaciński Burmistrz Radzymina, podpisał porozumienie o współpracy partnerskiej Gminy Radzymin z Gromadą Niemiszajewo położoną w obwodzie kijowskim na Ukrainie.

Na kolejne dni zaplanowane zostało studium dobrych praktyk, które będą okazją do teoretycznego wprowadzenia w zagadnienia funkcjonowania samorządów w Polsce i współpracy między jednostkami wspierającymi samorządy w rozwoju. W tym celu uczestnicy odwiedzili 4 samorządy: Legionowo, Radzymin, Wieliszew i Winnicę. W dniu 22 marca nasi Klubowicze m.in Waflex, Coca Cola oraz Scena Cegielnia oprowadziła gości po swoich firmach, a jako Radzymiński Klub Biznesu, opowiedzieliśmy o współpracy na linii przedsiębiorcy – gmina.

 

Dodaj komentarz